معرفی محترم پوهنیار احمد جاوید رسولی به حیث رئیس عمومی ادارۀ مرکزی احصائیه

معرفی محترم پوهنیار احمد جاوید رسولی به حیث رئیس عمومی ادارۀ مرکزی احصائیه

21 اسد 1396
 

محترم پوهنیار احمد جاوید رسولی امروز رسما از جانب محترم قانونپوه سرور داشن معاون دوم ریاست جمهوری طی محفلی که در تالار ادارۀ مرکزی احصائیه برگزار گردیده بود به حیث رئیس ادارۀ مرکزی احصائیه به کارمندان و کارکنان این اداره معرفی گردید.

در این محفل  که علاوه برکارکنان ادارۀ مرکزی احصائیه سرپرست وزارت تحصیلات عالی، معین علمی، معین مالی و اداری و نیز شماری از روسای این وزارت نیز حضور داشتند نخست محترم قانونپوه سرور دانش  معاون دوم ریاست جمهوری  ضمن اشاره به اهمیت آمار و ارقام در طرح و تطبیق پلانهای موثر به اهمیت و جایگاه این اداره اشاره نمود. موصوف ضمن تشکری از کارکردهای رئیس پیشین این اداره از رئیس جدید این اداره خواست تا در بخش امورات مهم که تا به حال در آن بخش ها توجه لازم صورت نگرفته  اقدامات لازم را انجام دهند.

سپس محترم انجنیر شیرمحمد جامی زاده رئیس پیشین این اداره نیز با تاکید بر نقش این اداره و یاد آوری از کارکرده ها و فعالیت های که طی مدت خدمت اش انجام داده است آرزوی توفیقات بیشتر در امر پیشبرد امور محوله برای رئیس جدید این اداره نمود.

سپس محترم پوهنیار احمد جاوید رسولی هم ضمن تشکر از اعتماد رهبری حکومت وحدت ملی  بالای وی برنامه های کاری اش را  در جهت مسلکی سازی و بلند بردن ظرفیت و جایگاه این اداره توضیح داده علاوه نمود در گام نخست تلاش خواهد نمود تا اداره مرکزی احصایئه به سیتم الکترونیکی عیار شود. زیرا به باور موصوف این سیستم می تواند باعث سرعت و شفافیت درکارها گردد. وی هم چنان سایر برنامه های آینده خود را نیز تشریح نموده و خاطر نشان نمود که به همکاری با سایر نهادها تلاش خواهد نمود تا این این اداره را به یگانه نهاد تولید کننده ارقام و معلومات در سطح کشور مبدل نماید.