افتتاح مرکز توزیع تذکره‌ الکترونیکی در ولایت هرات

یکشنبه، مورخ ۱۶/۴/۱۳۹۸: اداره ملی احصائیه و معلومات، به سلسله فعالیت‌های قبلی در ایجاد مراکز توزیع تذکره الکترونیکی در ولایات، این بار دفتر توزیع تذکره‌های الکترونیک را در ولایت هرات افتتاح نمود.
در این همایش، محترم احمدجاوید رسولی، رئیس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات، محترم بهادر هلالی معاون انسجام و انکشاف سیستم های معلوماتی، محترم عبدالصبور مبارز رئیس عمومی ثبت احوال نفوس این اداره، محترم عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات، معاونین مقام این ولایت، اعضای شورای ولایتی و شورای علما، روسای ادارات دولتی، اعضای جامعه مدنی و سایر شهروندان این ولایت اشتراک داشتند.
این محفل که به روز یکشنبه، مورخ 16/4/1398 در مقر مرکز توزیع تذکره‌های الکترونیک ولایت هرات تدویر یافته بود، محترم رسولی به حاضرین مجلس خوش‌آمد گفته و افزودند: “حکومتداری الکترونیک یکی از اهداف راهبردی حکومت است و توزیع تذکره الکترونیک به شهروندان کشور، نخستین عنصر برای تهداب‌گذاری حکومتداری الکترونیک به شمار می‌رود”.
محترم رحیمی، والی ولایت هرات با ابراز قدردانی از کارکرد روند توزیع تذکره‌های الکترونیک، گشایش این مرکز را در ولایت هرات به فال نیک گرفته از مردم خواست تا از خدمات تذکره‌های الکترونیکی مستفید شوند. او گفت که تذکره الکترونیکی یک سند معتبر است و از مردم خواست تا از روند توزیع این سند ملی حمایت کنند.
سپس، داکتر نور احمد حیدری، عضو شورای ولایتی از افتتاح مرکز توزیع تذکره الکترونیک در این ولایت قدردانی کرده و گفتند: “تذکره الکترونیکی متضمن حکومتداری خوب است که خوشبختانه انتظار مردم هرات با افتتاح این مرکز به پایان رسید”.
با گشایش این دفتر هموطنان عزیز ما در ولایت هرات و ولایت‌های همجوار آن می توانند با مراجعه به این مرکز، از داشتن این سند هویتی با اعتبار برخوردار شوند. محترم رحیمی، والی این ولایت و برخی از منسوبین بلندپایۀ هرات در این مراسم اقتتاحیه، تذکره‌های الکترونیکی خود را به دست آوردند.
دفتر ساحوی توزیع تذکرۀ الکترونیک ولایت هرات، فعلا حدود 60 کارمند دارد که در دو شیفت کاری مصروف ارایه خدمات به شهروندان خواهند بود.
اداره ملی احصائیه و معلومات مصمم است که مرکز توزیع تذکره الکترونیکی را در روز های آینده در ولایت ننگرهار نیز افتتاح نماید.